Otroke bodo presenetili plezajoči Božički

18. 12. 2014

Otroke na Kliniki za pediatrijo UKC Maribor bodo v petek, 19. decembra 2014 ob 12.30, razveselili plezajoči Božički.

Na pobudo in v organizaciji jamarjev iz Koroško Šaleškega jamarskega kluba Speleos - Siga se bo iz 4. nadstropja stavbe Klinike za pediatrijo spustilo kar 5 Božičkov. Božički bodo presenetili in razveselili male junake, ki predpraznične dni preživljajo v bolnišnici.

Vljudno vabljeni!

Nekaj o Koroškem Šaleškem jamarskem klubu Speleos - Siga

Jamarstvo v Šaleški dolini ima dolgo tradicijo. Leta 1829, ko so gradili cesto skozi dolino, so naleteli na vhod v jamo. Leta 1935 pa je bil ustanovljen jamarski klub z imenom Speleos. Kasneje se je klub preimenoval v Speleos - Siga, kakor ga imenujemo še danes.

Danes šteje Koroško šaleški jamarski klub Speleos - Siga Velenje okoli 35 članov.  Razlog našega članstva je, da se radi družimo, raziskujemo jame in organiziramo razne akcije. Ne manjka nam idej in imamo vizijo za v prihodnje. Sodelujemo z drugimi jamarskimi klubi v Sloveniji in tudi izven.

Jamarski klub sodeluje tudi na področju jamarskega reševanja. Trenutno je v klubu sedem aktivnih jamarskih reševalcev. Udeležujejo se praktičnih vaj, resnih reševanj in drugih aktivnosti, ki jih organizira Jamarska reševalna služba Slovenije.