Obiski na Kliničnem oddelku za abdominalno in splošno kirurgijo (soba intenzivne terapije)

18. 07. 2023

Obiski v UKC Maribor so dovoljeni vsak delovni dan (od ponedeljka do petka) med 16. in 17. uro, ter med vikendom in ob praznikih med 14. in 15. uro. V posamezni organizacijski enoti lahko predstojnik zaradi narave zdravstvene oskrbe in/ali dobrobiti pacientov omeji obiske.

Na Kliničnem oddelku za abdominalno in splošno kirurgijo je v sobi intenzivne terapije pri istem bolniku istočasno dovoljen le 1 obiskovalec.

Uporaba zaščitnih mask je v UKC Maribor priporočljiva, obvezna pa je na Oddelku za hematologijo in hematološko onkologijo ter Oddelku za intenzivno interno medicino. Po presoji predstojnika ali lečečega zdravnika je lahko uporaba zaščitne maske obvezna tudi v drugih primerih.

Obiskovalci ne smejo imeti znakov in/ali simptomov okužbe dihal. Obiskovalci si naj roke razkužijo vsaj pred vstopom v bolniško sobo.