Dobrodelni dogodek in dobrodelno kolesarjenje za bolnike z rakom, ki se zdravijo v UKC Maribor, 26. 9. 2023

22. 09. 2023

KOLESARIMO ZA TISTE, KI NE ZMOREJO

Slovensko združenje bolnikov z limfomom in levkemijo, L&L, in UKC Maribor z ekipo zdravnikov in drugega medicinskega osebja sta združila moči v prizadevanjih za še boljšo celostno obravnavo bolnikov z rakom, ki se zdravijo na Oddelku za hematologijo in hematološko onkologijo ter Oddelku za onkologijo UKC Maribor.

Z dobrodelnim dogodkom in dobrodelnim kolesarjenjem po ulicah Maribora, ki bo potekal v torek, 26. 9. 2023, želimo nagovoriti širše javnost k podpori in donacijam za nakup sobnih koles za 6 bolniških sob na obeh onkoloških oddelkih UKC Maribor. Sobna kolesa bodo omogočala hospitaliziranim bolnikom uspešnejšo bolnišnično rehabilitacijo, lažje zdravljenje z manj zapleti, hitrejše okrevanje in lažje vračanje nazaj v življenje. Hkrati pa bo dogodek tudi pomembno prispeval k ozaveščanju bolnikov in strokovne javnosti o vlogi in pomenu telesne aktivnosti za uspeh zdravljenja onkoloških bolnikov. Na dogodku se nam bosta pridružila tudi zakonca Alice in Žiga Erlač Shepherd, ki sta v avgustu dobrodelno že kolesarila od Maribora do angleškega Southamptona in predstavila svoj motiv za dolgo kolesarsko pot.

Novinarska konferenca ob dobrodelnem dogodku bo potekala v torek, 26. 9. 2023 ob 13. uri v parku pred Kliniko za ginekologijo v UKC Maribor in na kateri bomo v sodelovanju s strokovnjaki, predstavnico združenja bolnikov in zakoncema Erlač Shepherd predstavili pomen dobrodelne akcije za življenja bolnikov z rakom, ki se zdravijo v UKC Maribor ter pozvali javnost k donacijam za nakup sobnih koles.

Po novinarski konferenci, se bodo kolesarji podali na krožno vožnjo po ulicah Maribora in s tem simbolno podprli onkološke in hematološke bolnike.